• Natūralus mineralinis vanduo yra vienintelis maisto produktas, kurį pripažįsta Valstybė.
  • Lietuvos teritorijoje yra 16 rūšių pripažintų natūralaus mineralinio vandens šaltinių.
  • Natūralus mineralinis vanduo gali būti gydomosios paskirties.
  • Sumažinti karščio smūgio galimybę galima išgėrus 250 ml šalto natūralaus mineralinio vandens, kai pradedamas jausti diskomfortas dėl aukštos temperatūros.
  • Tam, kad linksmybės su draugais neturėtų sunkių pasekmių, reiktų išgerti 1 stiklinę natūralaus mineralinio vandens po kiekvienos taurės alkoholinio gėrimo.
  • Natūralus mineralinis vanduo yra puikus pasirinkimas sportuojantiems ir prižiūrintiems savo figūrą: jame nėra nei vienos kalorijos, o trūkstamų mineralinių medžiagų balansas atstatomas.
  • 75-85 proc. žmogaus smegenų masės sudaro vanduo, todėl dirbantys protinį darbą turėtų reguliariai gerti vandenį, turintį natūralių mineralinių medžiagų.
  • Išsausėjusi burnos ertmė yra simptomas, kad organizmas patiria smarkią dehidrataciją – vandens trūkumą, todėl natūralų mineralinį vandenį reikia gerti reguliariai, prieš atsirandant troškuliui.
  • Natūralų mineralinį vandenį ypač svarbu gerti susirgus – organizmas geriau susidoroja su liga.
  • Reguliarus natūralaus mineralinio vandens vartojimas sumažina dantų ėduonies riziką.
 

Vyrams svarbiau vandens skonis, moterims – nauda

Parduotuvių lentynose rinkdamiesi natūralų mineralinį vandenį vyrai ir moterys vadovaujasi skirtingais prioritetais – vyrai pirmenybę teikia skoniui, o moterys vertina vandens mineralines savybes ir naudą. Tai atskleidė Lietuvos natūralaus mineralinio vandens gamintojų asociacijos užsakymu tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ liepos mėnesį atliktas Lietuvos gyventojų vandens vartojimo įpročių tyrimas.

Pagal skonį natūralų mineralinį vandenį renkasi beveik 30 proc. apklaustų vyrų, pagal kainą – 23 proc., o pagal teikiamą naudą – 21 procentas. Daugiau nei ketvirtadalis moterų dažniau prioritetu įvardijo vandens savybes ir teikiamą naudą, šiek tiek mažiau (24 proc.) minėjo kainos svarbą. Natūralaus mineralinio vandens savybės svarbiausios 26-33 metų gyventojams, skoniu pasikliauja jaunesni – 18-25 metų – respondentai.

„Šie rezultatai tik patvirtina, kad moterys labiau rūpinasi sveika mityba, o vyrai dažniau renkasi tai, kas jiems skanu. Vanduo, kaip ir kiti mitybos produktai, skiriasi savo kilme, skoniu ir teikiama nauda. Natūralų mineralinį vandenį galima aiškiai atskirti nuo paprasto geriamo vandens pagal jo savitumą, kurį parodo sudėtyje esančios mineralinės medžiagos ir mikroelementai. Natūralus mineralinis vanduo parduodamas toks, kokį jį sukūrė gamta – nepaliestas ir nepakeistas. Šis vanduo negali būti papildomas jokiomis kitomis medžiagomis, išskyrus anglies dvideginį“, – teigia Lietuvos natūralaus mineralinio vandens gamintojų asociacijos vadovas Gintaras Morkūnas.

Paklausti, kokią natūralaus mineralinio vandens naudą žino, dažniausiai gyventojai įvardijo teigiamą poveikį virškinimui – taip atsakė 7 iš 10 respondentų. Kas trečias teigė, kad šis vanduo padeda organizmui šalinti toksinus, drėkinti odą ir netgi padeda gydyti kai kurias ligas. Beveik tiek pat, 27 proc., dalyvavusiųjų apklausoje atsakė, kad natūralus mineralinis vanduo mažina nuovargį bei teikia energijos.

Pasak G. Morkūno, natūralaus mineralinio vandens skonį ir naudą lemia ištirpusios mineralinės medžiagos, kuriose yra kalcio, magnio, natrio, kalio, chloridų, sulfatų, rūgščiųjų karbonatų ir kitų mikroelementų. Šiuo metu yra nustatyta daugiau kaip 70 natūralaus mineralinio vandens sudedamųjų mikroelementų ir jų junginių, bet nėra aptikta nė vieno mikroelemento kiekio, viršijančio leistinas normas. Asociacijos vadovo teigimu, Lietuvoje šiuo metu yra 15 eksploatuojamų natūralaus mineralinio vandens telkinių – iš kiekvieno jų išgaunamas natūralus mineralinis vanduo pasižymi savita chemine formule ir skoniu. Vartotojams geriausiai pažįstami yra „Tichės“, „Rasos“, „Neptūno“, „Birutės“ ir „Vytauto“ natūralaus mineralinio vandens pavadinimai.

To paties tyrimo duomenimis, daugiau nei pusė šalies gyventojų (54 proc.) renkasi Lietuvoje išgaunamą natūralų mineralinį vandenį.

 
 
tiche rasaneptunasvytautas hermis