• Natūralus mineralinis vanduo yra vienintelis maisto produktas, kurį pripažįsta Valstybė.
  • Lietuvos teritorijoje yra 16 rūšių pripažintų natūralaus mineralinio vandens šaltinių.
  • Natūralus mineralinis vanduo gali būti gydomosios paskirties.
  • Sumažinti karščio smūgio galimybę galima išgėrus 250 ml šalto natūralaus mineralinio vandens, kai pradedamas jausti diskomfortas dėl aukštos temperatūros.
  • Tam, kad linksmybės su draugais neturėtų sunkių pasekmių, reiktų išgerti 1 stiklinę natūralaus mineralinio vandens po kiekvienos taurės alkoholinio gėrimo.
  • Natūralus mineralinis vanduo yra puikus pasirinkimas sportuojantiems ir prižiūrintiems savo figūrą: jame nėra nei vienos kalorijos, o trūkstamų mineralinių medžiagų balansas atstatomas.
  • 75-85 proc. žmogaus smegenų masės sudaro vanduo, todėl dirbantys protinį darbą turėtų reguliariai gerti vandenį, turintį natūralių mineralinių medžiagų.
  • Išsausėjusi burnos ertmė yra simptomas, kad organizmas patiria smarkią dehidrataciją – vandens trūkumą, todėl natūralų mineralinį vandenį reikia gerti reguliariai, prieš atsirandant troškuliui.
  • Natūralų mineralinį vandenį ypač svarbu gerti susirgus – organizmas geriau susidoroja su liga.
  • Reguliarus natūralaus mineralinio vandens vartojimas sumažina dantų ėduonies riziką.
 

Mineralinis vanduo – išsigelbėjimas moksleiviams, studentams ir emigrantams

Beveik kas trečias (32 proc.) mineralinio vandens vartotojas tiki, jog tarp gimtųjų vietų požeminio vandens ir žmogaus organizmo yra ryšys, kuris, žmogui emigravus, neigiamai veikia jo fizinę ir emocinę būklę, rodo viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“ atliktas šalies gyventojų vandens vartojimo įpročių tyrimas. Dėl to 54 proc. tyrimo dalyvių pirmenybę teikia lietuviškam natūraliam mineraliniam vandeniui.

69 proc. tyrimo dalyvių nurodė žiną, jog natūralus mineralinis vanduo skatina virškinimą. Po 30 proc. apklaustųjų paminėjo, jog natūralus mineralinis vanduo šalina toksinus, drėkina odą ar gydo kai kurias ligas. 27 proc. teigimu, toks vanduo mažina nuovargį, teikia energijos ir slopina alkį. Riebalų deginimo spartinimą nurodė 7 proc. respondentų.

„Labiau sveika gyvensena ir mityba besidomintys žmonės ima suvokti, kad natūralus mineralinis vanduo gali būti naudingas ne tik virškinimui, - teigia Lietuviško natūralaus mineralinio vandens asociacijos vadovas Gintaras Morkūnas. – Natūralaus mineralinio vandens buteliukus vis dažniau matome ir ant egzaminus laikančių abiturientų ir studentų stalų“.

Nesenai atliktas britų specialistų tyrimas parodė, kad studentai, į egzaminą atsinešę nedidelį buteliuką mineralinio vandens, gauna vidutiniškai 5 proc. geresnius įvertinimus nei kurso vidurkis. Tai patvirtino prielaidą, kad dėl streso atsiradusios dehidratacijos smegenys pradeda dirbti ne taip efektyviai. Teoriškai mineralinis vanduo turėtų būti dar naudingesnis egzaminus laikantiems vasaros metu, nes šiuo laikotarpiu skysčių prarandama daugiau.

„Žmogus, streso metu gavęs atsigerti vandens, neabejotinai sumažina savo streso lygį. Tai yra ne tik dėl vandens, bet ir paties gėrimo proceso, kuris leidžia vieną veiksmą pakeisti kitu. – teigia vaikų ir paauglių psichiatras Linas Slušnys. – Vanduo ramina, gėrimo procesas nukreipia akimirkai mintis ir to pakanka, kad galėtume suvaldyti emocijas ir grąžinti į vietą loginį mąstymą“.

G. Morkūnas pastebėjo, jog ketvirtadalis respondentų teigė, kad pirkdami natūralų mineralinį vandenį pasidomi, kas rašoma etiketėje. Jo teigimu, tai tik įrodo, jog vartotojai, pirkdami natūralų mineralinį vandenį, nori ne tik atgaivos, bet ir realios naudos sveikatai.

 
 
tiche rasaneptunasvytautas hermis